Společnost AUTOSERVIS AKADEMIE, spol. s r.o. (od 1. 1. 2015 pod novým názvem AKADEA s.r.o.) byla založena již v roce 1995 jako dceřiná společnost firmy UNIVER, spol. s r.o. Ke klíčovým činnostem patřilo vydávání odborných časopisů pro autoservisní a pneuservisní praxi AUTOservis (1994-2005), pneuSERVIS / rychloServis (2005-2016) a Auto/Moto/Pneu SERVIS (od 2017 jako odborný časopis / bulletin obchod s automobily a jejich servis) a také prodej technické literatury. Dále se jednalo o pořádání seminářů, konferencí a školení.
V roce 1998 se firma stala výhradním zastoupením britského vydavatelství Autodata Limited. Od této doby v České republice i na Slovensku prodává špičkové technické informace pro údržbu a opravárenství motorových vozidel edice AUTODATA.
V posledních letech se AKADEA s.r.o. zabývá rozsáhlou obchodní činností. Základem je několik vlastních e-shopů:

www.profiobchod.eu

- velkoobchod (B2B) pro profesionální obchodníky v oblasti ručního, elektrického a pneumatického nářadí, přístrojů, strojů, zařízení, měřidel, manipulační i zdvihací techniky, vybavení pro dílny, průmysl, stavby, dům i zahradu, výrobků pro údržbu vozidel, autokosmetiky, chemotechnických přípravků a dalších produktů.

 

www.aamarket.cz

- internetový prodej širokého sortimentu produktů z oblasti vybavení pro dílny, včetně kvalitního kompletu nářadí, dále auto-moto techniky, chemických přípravků, různých přístrojů a pomůcek pro mytí a úklid, ale i výrobků pro zahradu, pro hobby-sektor atd. To vše především pro koncové zákazníky (B2C).

 

www.kufryplus.cz

- e-shop orientovaný na prodej moderních, vysoce kvalitních cestovních zavazadel (cestovních kufrů, tašek, baťohů atd.) především vlastní registrované značky AVANCEA. Ta je zárukou vynikajícího poměru kvality a ceny. Symbolizuje široké portfolio druhů, atraktivních designů, barev, provedení a materiálů prezentovaných cestovních zavazadel.

 

www.autodata.cz

- prodej několika českých on-line verzí technických údajů pro údržbu, diagnostiku a opravy motorových vozidel. Vysoká kvalita, vypovídací schopnost a přesnost je založena na používání originálních údajů od přibližně 80 různých výrobců motorových vozidel. V nabídce je stále také několik tištěných příruček AUTODATA v českém jazyce.

 


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.